Yükleniyor Eğitimler

Asena Yurtsever

İstanbul Üniversitesi’nde lisans ve yüksek lisansını tamamlayarak, EMDR, Aile Terapisi, Sanat Terapisi ve Psikodrama Eğitimleri almıştır. Yurtsever, ergen, yetişkin ve ailelerle çalışmaktadır. Özellikle çalıştığı konular arasında travma, depresyon, fobiler, panik atak vs (anksiyete bozuklukları) yer alıyor. Kısa süreli dinamik terapi, EMDR ve sanat terapisi kullandığı ekoller arasındadır.

EMDR Avrupa onaylı EMDR Eğitmenidir. EMDR Avrupa onaylı süpervizör ve danışmanıdır. EMDR eğitimleri vermektedir.

Yurtsever, EMDR Travma iyileştirme grubu içinde pek çok yardım faaliyetine önderlik etmiştir, (son üç yılda Suriyeli Mülteciler, Havaalanı patlaması, Soma, Beşiktaş patlaması ). Aynı şekilde, EMDR Avrupa Travma iyileştirme (Trauma Aid) grubu içinde Kuzey Irak’taki meslektaşlarına eğitim desteği vermektedir.

Yurtsever, yurt dışında da eğitimler vermektedir. Lübnan, Macaristan, Almanya ve İngiltere’de meslektaşlarına, Gaziantep’te Arapça konuşan ülkelerden meslektaşlarına yönelik EMDR R-TEP ve EMDR G-TEP eğitimleri vermiştir.

Yurtsever’in kendi kuramı olan Sanat psikodrama kuramını yazdığı kitabı Okuyanus yayınlarından 2013 yılında okuyucu ile buluşmuştur.

2019 yılında Anya yayınlarından çıkan Liyo isimli bir çocuk kitabı vardır. Kitap Türkiye’deki ilk EMDR temelli çocuk hikaye kitabıdır.