Yükleniyor Eğitimler

Ayşe Bombacı

Klinik Psikolog, Dr. Ayşe Bombacı, 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü bitirdikten sonra yüksek lisans derecesini, Almanya’nın en iyi üniversitesi olan Heidelberg Üniversitesi Klinik Psikoloji ve Psikoterapi Bölümü’nden aldı. Almanya’dan aldığı bilimsel fonla yürüttüğü doktora çalışmasını, Heidelberg Üniversitesi Gelişim Psikolojisi ve Biyolojik Psikoloji alanında yüksek onur derecesiyle tamamladı. Çift ana dal uzmanı olan Dr. Ayşe Bombacı, birey (çocuk, ergen, yetişkin), çift ve aile terapistidir.

Almanya’da yürüttüğü akademik çalışmalarının yanı sıra, toplamı 900 saat süren Sistemik Psikoterapi ve Danışmanlık eğitimini bu alanda ekol olmuş enstitülerde (IGST & MAGST, Heidelberg) tamamlayarak akredite Sistemik Birey, Çift ve Aile Terapisti unvanını almaya hak kazanmıştır. Almanya’da aralıksız süren 10 yıllık eğitim ve mesleki hayatı boyunca, çeşitli merkezlerde psikoterapi uygulamalarına devam eden Dr. Ayşe Bombacı, 2015 yılından bu yana DBE – Davranış Bilimleri Enstitüsü’nde çocuk, ergen ve yetişkin bölümlerinde çalışmaya başlamıştır.

Çalışmalarında EMDR (Eye Movement Desensitization & Reprocessing – Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) yaklaşımını kullanan Dr. Ayşe Bombacı, akredite EMDR Terapisti unvanına sahiptir. Psikoterapi seanslarındaki çalışma alanları ağırlıklı olarak, hamilelikte ve doğum sonrasında yaşanan psikolojik problemler, anne-bebek ilişkisi, erken dönem travmalar, bağlanma sorunları, kaygı bozuklukları (panik atak, sosyal fobi vb.), depresyon, yeme bozuklukları, bağımlılık, kişilik bozuklukları ve ilişki problemleridir.

2017 yılından beri DBE-FORTON Koçluk Okulu’nun eğitimlerini tamamlayarak DBE bünyesinde koçluk çalışmalarını yürütmektedir.

DBE’de verdiği mesleki eğitim ve süpervizyon çalışmalarının yanı sıra DBE Kurumsal bölümü adına, iş dünyasındaki kurumsal şirketlere “Stres ve Kaygı Yönetimi”, “Zor İlişkileri Yönetmek” gibi çeşitli eğitimler vermektedir.

Akademik olarak 2016 yılından beri Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji, Çift ve Aile Terapisi Yüksek Lisans Programı’nda Klinik Süpervizör kadrosunda yer almaktadır.

İstanbul’da yaşayan yabancılarla Almanca terapi uygulamalarına devam eden Dr. Ayşe Bombacı, evli ve bir çocuk annesidir.