Yükleniyor Eğitimler

Ayşegül HOROZOĞLU

1989 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünden dereceyle mezun olan Ayşegül Horozoğlu iş hayatına psikolojik danışman olarak başlamıştır. Üç yıl klinik psikoloji alanında çalıştıktan sonra profesyonel iş hayatına geçmiştir. 1993-1996 yılları arasında Lever Temizlik Maddeleri A.Ş.’de eğitim uzmanı olarak çalışmıştır. 1996-1999 yılları arasında Mithat Giyim San. ve Tic. A.Ş Genel Müdürlüğü’nde insan kaynakları birimini oluşturmuş ve yöneticiliğini yapmıştır. 1999-2004 yılları arasında BK/Karuna Yönetim Danışmanlığı bünyesinde çok çeşitli sektörlerdeki ulusal ve uluslararası firmalara yönetim ve insan kaynakları alanında danışmanlık yapmıştır. 2004 yılından itibaren DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü’nde Kurumsal Gelişim Merkezi Yöneticisi olarak görev alan Horozoğlu; yaklaşık 20 yıldır iş tanımları, ücret sistemleri, yetkinlikler, organizasyonel yapılanma, kurumsallaşma, verimlilik, eğitim planlama ve gerçekleştirme, performans sistemleri, kariyer yönetimi, stratejik İK yönetimi, kurum kültürleri, çalışan memnuniyet ve bağlılık araştırmaları, 360 derece yetkinlik değerlendirme, değerlendirme ve geliştirme merkezi uygulamaları ve psikometrik test ve envanterler konularıyla uğraşmaktadır. Pek çok projede uzman danışman ve proje yöneticisi olarak görev almıştır. Horozoğlu, Türk Psikologlar Derneği (TPD) ve Peryön üyesidir. Çeşitli dergi ve gazetelerde yazıları yayınlanmış; konferans ve organizasyonlarda konusuyla ilgili konuşmalar ve sunumlar gerçekleştirmiştir.

Ağustos 2010 tarihinde ICF Akredite Erickson College Int.’den “Liderlik Sanatı: Koç Olarak Yönetici Koçluk” sertifika programını tamamlamıştır. Koçluk eğitimlerinde fasilitatör olarak görev almıştır.

Şubat 2012 tarihinde ise ICF Akredite Forton Group koçluk eğitimini tamamlamış, ardından “Eğitimcinin Eğitimi” programını da tamamlayarak Forton Koçluk eğitimlerini vermeye hak kazanmıştır.