Yükleniyor Eğitimler

Dr. Susan M. Knell,

Bilişsel Davranışçı Terapi’yi klinik çalışmalarında küçük çocuklara uygulamaya başlayan, oyun terapisi ile Bilişsel Davranışçı Terapi’yi entegre ederek Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi’ni bulan bu alandaki klinik çalışmalarını yaptığı akademik araştırmalar ile de destekleyerek makaleleştiren ve yazan ilk kişidir.

Kendisi, Klinik Psikoloji (Case Western Reserve Üniversitesi) ve Gelişim Psikolojisi alanında yüksek lisans (Ohio Eyalet Üniversitesi) ve doktora derecesine sahiptir. Akademisyen ve aynı zamanda klinisyen olan Dr. Knell, uluslararası alanda kullanılan Türkçe (2021) ve İtalyanca (1998) basılan “Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi” (Jason Aronson, 1993) kitabının da yazarıdır.

Kendisi tarafından yazılan ve alandaki ilk Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi kitabına ek olarak, oyun terapisi üzerine editörlü pek çok kitapta birçok bölümleri de yayınlanmıştır. Amerika Birleşik Devletleri’nde okul öncesi ve okul çağındaki çocuklarla uzun yıllar Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi üzerine dersler ve uzmanlara yönelik eğitimler vermiştir.

Bir klinik psikolog olarak Dr. Knell, 25 yılı aşkın süredir çocuklara, ergenlere ve yetişkinlere değerlendirme ve tedavi hizmetleri sunmaktadır. Dr. Knell, klinik çalışmalarına ek olarak, araştırma ve diğer akıl sağlığı profesyonellerinin eğitimi ve geliştirilmesi alanında da geniş deneyime sahiptir. Halen Case Western Reserve’de yardımcı doçent olarak görev yapmaktadır ve burada Psikolojik Bilimler Bölümü’nde yüksek lisans öğrencilerine ders vermektedir.