Yükleniyor Eğitimler

Füsun Kılınçlar

Füsun Kılınçlar, Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1993 yılında mezun oldu. Eğitimi sırasında piyasa araştırma şirketi Piar Gallup’ta ve daha sonrasında gıda firması Kurukahveci Mehmet Efendi’de finansman bölümünde çalıştı. Daha sonra İngiltere’ye giderek City of Bristol College’de eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ ye dönen Füsun, Unilever Türkiye’ de kariyerine devam etti. Finans departmanında farklı pozisyonlarda edindiği yöneticilik tecrübesinin yanısıra, çeşitli uluslararası projelerde görev almıştır. Onbeş yıllık global Unilever tecrübesinin  ardından, Uno Ekmek A.Ş. de de bir yıl finans departmanı yöneticiliği yapmıştır.

Koçluğun, ulusal ve uluslararası firmalarda edindiği birikimi ve yetkinliği paylaşmak  için en uygun kanallardan biri olduğuna karar vererek 2014 yılında ICF onaylı Koçluk eğitimlerini Sola Unitas Coaching Academy’de tamamlamıştır. Daha sonrasında certified skillful trainer eğitimini de tamamlayan Füsun, ACC ünvanlı profesyonel koç ve eğitmen olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Bir koç olarak yaptığı en güzel işlerden biri de, koçluğun babası sayılan Timothy Gallwey’in Inner game of Work adlı kitabını -İş Hayatında Zihin Oyunları- adıyla Türkçe’ye çevirmek olmuştur. Onu hiç tanımayan okurların, kitabı okuduktan sonra ona ulaşarak, kitap hakkında yaptıkları yorumlar onu çok mutlu eder.

ICF (Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği) üyesi olan Füsun Kılınçlar aynı zamanda Fo-der (Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği) gönüllüsü olarak gençlerimize eğitimler vermektedir. ICF-ÇYDD (Çağdaş yaşamı Destekleme Derneği) işbirliği çerçevesinde de üniversitede okuyan gençlerimize gönüllü koçluk yapmaktadır.

Füsun’un eğitmen ve koç olarak misyonu, “özellikle iş hayatındaki bireylerin, kendilerini daha mutlu hissettikleri ve yüksek performans gösterdikleri iş ortamları yaratmalarına” yardımcı olmaktır.

Evli ve onbeş yaşında bir erkek çocuk annesi Füsun, kendi ismindeki blogunun yanısıra  “renkliresimli” adlı bloğunda da yazılar yazmaktadır.