Yükleniyor Eğitimler

Hale Arsal

Hale Arsal, 1989 yılında Saint Benoit Fransız Lisesinden, 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünden mezun olmuştur. 1995 ve 2006 yılları arasında İlaç Sanayiinde Abdi İbrahim İlaç ve Bayer’de Ürün Yönetimi ve Pazarlama Birimlerinde uzman ve ardından yönetici olarak çalışmıştır. Aynı dönemde Marmara Üniversitesinde MBA’ini tamamlamıştır.

Arsal, 2006 yılında Bellatris bünyesinde Organizasyonel Gelişim ve Koçluk alanlarında faaliyet göstermeye başlamış ve bu dönemde koçluk eğitimleri (Erickson / Gestalt) ve aynı zamanda Okan Üniversitesinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını da tamamlamıştır. 2010 ve 2014 arasında Hafele ve CMA CGM şirketlerinde İnsan Kaynakları ve Organizasyonel Gelişim birimlerinde İnsan Kaynakları Müdürlüğü yaparak kurumsal şirketlerdeki kariyerini tamamlamıştır. Medipol Üniversitesi Psikoloji bölümünde psikoloji dersi vermiştir.

Arsal, 2014 yılından itibaren “Değerlendirme ve Gelişim Merkezlerinin” geliştirilmesi ve uygulanması, bireylerin gelişim planlarının oluşturulması ve takiben kişilerin geliştirilmesinde koçluk ve eğitim faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi odaklandığı temel iş alanlarıdır. British Psychological Association’dan” onaylı (assessor) değerlendirici olarak faaliyet göstermektedir.

ICF Akredite Forton Ekolünde de koçluk eğitimlerini tamamlayarak (CLC: Certified Leadership Coach); kurumsal ortamlarda kişilerin gelişimlerini desteklemek adına bireysel ve takım koçlukları yapmaktadır.

Kurumsal ortamlarda çalışanların yetkinliklerini geliştirmek bazı eğitimler vermektedir.

Arsal, uzun yıllar uluslararası firmalardaki iş deneyimini ve eğitimlerini harmanlayarak bugün değerlendirme ve gelişim merkezlerinde ve yönetsel koçluk projelerinde ve kurumsal eğitim; 360° Geribildirim uygulamalarında ve Veri Toplama ve Araştırma (Fokus Grup & Bireysel Görüşme) projelerinde yer almaktadır.