Yükleniyor Eğitimler

Meltem Ayvacıoğlu

1972 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu.

Deutsche Bank/Almanya’daki stajının ardından 1994–2006 yıllarında Türkiye’de Şahinler Holding, Alstom, İ.E Ulagay İlaç’ın da aralarında bulunduğu kurumlarda çalıştı.

Alman-Fransız ve Türk-İtalyan şirket evliliklerine tanıklık etti; yeni kültüre uyum konularının yarattığı sorunlara, yönetici-çalışan ilişkilerine yönelik pek çok gözlem yapma şansı oldu. Bir çalışan olarak diğer çalışanlarla olan ilişkiler, yeni oluşumların çalışanda yarattığı endişe ve belirsizlik psikolojisini aktif olarak çalıştığı 12 yılda bizzat deneyimleme şansına erişti.

Çalışan Psikoloji konusundaki bu deneyiminlerini, Marmara Üniversitesi Yönetim ve Çalışma Psikolojisi Yüksek Lisansı ile bilimsel boyuta taşıdı.

Yüksek Lisans tezinin konusu olan ‘Kurumlarda Yaratıcılık’ üzerine akademik yayınlarda makaleleri yayınlanan Ayvacıoğlu, Koçluk, Reiki, EFT(Duygusal Özgürleşme Teknikleri), Tekrar Bağlantı Şifası® ve Tekrar Bağlantı®, NLP, Kuantum Düşünce Teknikleri, Feng Shui, koçluk eğitimlerini aldı.

Türkiye’de farklı sektörlerdeki kurumlara duygusal zeka, motivasyon, iletişim ve stres yönetimi konularında eğitimler veren ve koçluk yapan Ayvacıoğlu
Almanca ve İngilizce biliyor, İspanyolca öğreniyor.

Kendini ‘meraklı bir araştırmacı ve yaşam boyu öğrenci’ olarak görüyor.

Tutkuları; yeni kültürleri tanımak ve Latin Dansları.