Yükleniyor Eğitimler

Pınar Çelik

Klinik Psikolog Pınar Çelik, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (KKK) psikoloji bölümünden mezun  olmuştur. Lisans eğitimi sürecindeki stajını Npİstanbul ve Lüleburgaz Devlet Hastanesi’nde yapmıştır.

2012 yılında İngiltere’ye giderek Anglia Ruskin Üniversitesi’nde Klinik Çocuk Psikolojisi bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. İngiltere’de yüksek lisans eğitimi için bulunduğu süre içinde Cambridge Üniversitesi psikiyatri departmanında araştırma asistanı olarak çalışmış ve Addenbrooke’s Hastanesi’nde klinik stajını tamamlamıştır.

Oyun Terapisi ve Filial Terapi eğitimlerini Uz.Psk.Danışman Filiz Çetin’den almıştır. CBTIstanbul’dan Kognitif Terapi; Davranış Bilimleri Enstitüsü’nde EMDR I. Düzey ve Ümran Korkmazlar tarafından verilen Çocuk ve Ergenlerle EMDR I. Düzey eğitimlerini tamamlamıştır. Temel eğitimlerinin yanı sıra birçok ulusal ve uluslararası seminer ve workshoplara katılmıştır.

Çocuk ve gençlerin duygusal-davranışsal kaynaklı problemlerine yönelik çeşitli terapi yöntemlerini kullanmakta ve ailelere çocukları ile ilgili danışmanlık yapmaktadır. Çalışma alanlarının başında travma, duygusal ve davranışsal sıkıntılar, kaygı bozuklukları, korkular, depresyon ve okula uyum süreci ve sorunları gelmektedir. Terapilerinde EMDR, Oyun Terapisi, Filial Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi (CBT) yöntemleri ile çalışmaktadır. WISC-4 ve Stanford-Binet testlerini uygulama yetkisine sahiptir.