Yükleniyor Eğitimler

Şebnem Ergül

Şebnem ERGÜL 1987 yılında başladığı ve ara vermeksizin sürdürdüğü tam zamanlı kurumsal iş hayatını Aralık 2011 tarihinde kendi isteğiyle bırakmıştır.1987-1991 tarihleri arasında Türkiye İş Bankası’nda eğitim uzmanı olarak çalışmıştır. 1991 yılından 2011 yılına kadar ise İMKB’de sırasıyla Mmfettiş, insan kaynakları yöneticisi ve insan kaynakları danışmanı olarak görev yapmıştır. 1995-2011 tarihleri arasında İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda insan kaynakları/personel müdürlüğü görevini yürütmüştür.

“Avrupa Birliği’ne Geçişte Türk ve Avrupa Sermaye Piyasalarının Karşılaştırılması” konulu yüksek lisans tezi mevcut olup; “Personel Yönetimi” isimli kitabı IMKB yayınları arasında yer almaktadır.

Şebnem ERGÜL, “Ethics Resource Center”ın Baş Danışmanı Frank NAVRAN tarafından verilen “Ethics Officer” ve “Training of the Trainers” programlarına katılmış; söz konusu programın Türkçeleştirilmesi konusunda çalışmış ve Türkçe eğitimde yer almıştır. 2004-2008 tarihleri arasında Türkiye Etik Değerler Merkezi Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır.

Personel Yönetimi Derneği’nde “Etik Kurul” üyesi olarak altı yıl süreyle görev yapmış olup; etik yönerge ve ilgili diğer düzenlemelerin oluşturulmasında katkıda bulunmuştur.

Personel Yönetimi Derneği üyesi olarak çeşitli çalışma gruplarında görev almış olup; halen insan kaynakları meslek standartlarının belirlenmesi ile ilgili çalışma grubunda görev yapmaktadır.

Toplam kalite ile ilgili olarak çalışmalarını sürdüren Şebnem ERGÜL, TUSIAD ve KALDER işbirliğinde gerçekleştirilen toplam kalite ödüllerinin verilmesinde 10 yıldır değerlendirici olarak görev almaktadır.

Koçluk ile ilgili olarak, Coaches Training Institute’un beş aşamalı “Co-active Coaching” eğitimine katılarak “Co-active Coach” setifikasını almıştır. Ayrıca, “Executive Coaching” eğitimine de katılmıştır.

Şebnem ERGÜL halen kurumsal koçluk yapmakta; ayrıca, International Coach Federation Türkiye’de meslek standartlarının belirlenmesi ve eğitim çalışma gruplarında görev yapmaktadır.

İnsan kaynaklarında risk yönetimi, uzlaşarak anlaşalım, etik, liderlik, koçluk, motivasyon ve doğru işe alım konularında eğitimler vermektedir.

Şebnem ERGÜL dört yıldan bu yana Liderler Kahvesi projesinde çalışmakta ve İnsan Kaynakları Zirvesinde sunum yapmaktadır.

Şebnem ERGÜL Bilgi Üniversitesi’nde “Human Resources Management” dersini vermektedir.